Návrhy a realizace zahrad
Zahrady Wojcik, Ostrava – Orlová – Bohumín – Karviná

Rodinný dům si nikdo nedokáže představit bez zahrady, ale asi ne každý má možnost, případně čas si zahradu zrealizovat sám. Proto je tu naše firma, která vám pomůže vaše sny zrealizovat.

Na začátku každé realizace zahrady je nápad. Nápad, jak vaše zahrada bude vypadat, jak bude vypadat těsně po realizaci, ale i za 5 nebo 10 let. Vaši zahradu je možné realizovat celou na klíč, nebo po etapách. Jednotlivé činnosti související se založením zahrady jsou součástí položkového rozpočtu zahrady. 

PODROBNĚJI o realizaci zahrad

Profesionálně a odborně založená zahrada Vám bude dělat radost po celá dlouhá léta. Vlastní realizace začíná úpravami terénu, případně u starších zahrad odstraněním starých porostů a zahradních prvků.
Nejprve by mělo být provedeno chemické odplevelení pozemku a modelace terénu (úpravy terénu, skalky, jezírka, umístění solitérních kamenů, popřípadě automatická závlaha).

Následuje vytýčení okrasných záhonů, položení obrub záhonů a geotextilie, výsadba rostlin a zamulčování. Aby rostliny správně rostly a byly krásné, musí být zvolena vhodná technologie sázení, kvalitní substrát, ale především kvalitní školkařský výpěstek.

Pro bezúdržbové okrasné záhony používáme při výsadbách speciální tkanou textílii. Ta minimalizuje nutnost neustále rostliny zalévat, minimalizuje prorůstání plevelů a díky nenasákavému materiálu nedrží v sobě plísně a snižuje rozklad mulčovacích kůr.

Konečnou fází realizace zahrady je založení trávníku. Správně založený trávník je jedním z nejdůležitějších článků každé zahrady. Mimo klasického založení travní plochy osetím provádíme i pokládku kobercových trávníků.

V zahradě by také neměla chybět voda. Vytvoříme Vám jezírko, potůček, nebo jinou vodní stavbu včetně osázení a filtrační technologie.

Celá realizace probíhá podle časového rozvrhu. Dodávka materiálu od našich subdodavatelů je zajištěna tak, aby docházelo k plynulé a logické návaznosti prováděných prací a samotná realizace trvala co nejkratší dobu.

Pokud nejste znalec v oboru zahradnictví nebo se nevyznáte v rostlinách, tak Vám moc projekt od zahradního architekta, který se většinou pohybuje v řádech desítek tisíc, moc neřekne. Vidíte tam pouze spoustu latinských a českých názvů rostlin, ale jak rostlina ve skutečnosti vypadá nebo jak roste z toho nepoznáte. Proto našim zákazníkům zpracováváme projekty, které neobsahují osazovací seznam se spoustou názvů rostlin, ale především poukazují na optimální řešení zahrady dle požadavku a představ zákazníka – modelace terénu, tvary a rozmístění záhonů, kamenných zídek, jezírek a zpevněných ploch. Takový projekt stojí oproti klasickým projektům zlomek ceny.

 

PODROBNĚJI – Jak postupujeme při realizaci zahrady dle námi navržených projektů

Pokud nejste znalec v oboru zahradnictví nebo se nevyznáte v rostlinách, tak Vám moc projekt od zahradního architekta, který se většinou pohybuje v řádech desítek tisíc, moc neřekne. Vidíte tam pouze spoustu latinských a českých názvu rostlin, ale jak rostlina ve skutečnosti vypadá nebo jak roste z toho nepoznáte. Proto našim zákazníkům zpracováváme projekty, které neobsahují osazovací seznam se spoustou názvů rostlin, ale především poukazují na optimální řešení zahrady dle požadavku a představ zákazníka – modelace terénu, tvary a rozmístění záhonů, kamenných zídek, jezírek a zpevněných ploch. Takový projekt stojí oproti klasickým projektům zlomek ceny.

Většina zahradních architektů, jež dělají pouze projekty a s realizacemi nemají žádné zkušenosti, do těchto projektů navrhuji rostliny, jež u nás vůbec nerostou, vymrzají nebo jsou velmi těžce sehnatelné a hlavně navrhují nesmyslně velké množství rostlin. Za 25 let naší praxe jsme se setkali se spoustou projektů od zahradních architektů, ale nikdy nebyla zahrada přesně osázena rostlinami dle těchto projektů.

Proto zpracováváme projekty tak, aby zákazník viděl, jak zahrada bude vypadat s navrženými záhony. Do projektu umístíme rostliny, jež řeší vhodnost výsadeb dané zahrady ( živé ploty, traviny, jehličnaté a listnaté keře, dominantní dřeviny ), dále v projektu zpracováváme modelaci terénu a umístění zámkových dlažeb, nášlapů v travnatých plochách, solitérních kamenů a jiných. K projektu také dostáváte cenovou nabídku.

Jelikož máme vlastní zahradnictví, nejsme vázání na nákup rostlin u jiných zahradníků. Vysadíme u Vás pouze tolik rostlin, kolik je doopravdy potřeba. Rostliny z našeho zahradnictví dovezeme na místo realizace, ty společně s Vámi rozmístíme a po schválení vysazujeme. Nepoužité rostliny si zpět odvážíme.


Rostliny rozmísťujeme dle daných pravidel:

 • optimální poměr travin, trvalek, jehličnatých a listnatých dřevin, aby zahrada hrála různými barvami od jara až do zimy
 • zahrada musí mít nízké, střední a vysoké patro – od půdopokryvných rostlin, trvalek, travin, keřů, až po dominantní stromy
 • raději méně rostlin – zabráníme tím do budoucna neřízenému přerůstání a následnému vykácení, šetříme tím i finance zákazníka
 • dodržujeme barevné kombinace rostlin
 • pokud máte malé děti, nemělo by docházet k výsadbě jedovatých nebo trnitých dřevin

Co obdržíte s 3D vizualizací zahrady:

 1. vizualizaci zahrady a zpevněných ploch v PDF s jednotkami a popisy jednotlivých ploch. Vizualizace neobsahuje podrobný osazovací seznam s jednotlivými druhy dřevin, jelikož se jedná pouze o vizualizaci.
 2. fotky ve 3D ( e-mailem nebo na CD )
 3. ukázka zahrady rok po roce + roční období
 4. kompletní cenovou nabídku
 5. slevu 50% na vizualizaci v případě realizace naší firmou ( platnost slevy 12 měsíců od návrhu )

Služby spojené s realizací zahrady

 • návrhy zahrad s 3D vizualizací jak Vaše zahrada bude vypadá po realizaci nebo za 5 či 10 let.
 • hrubé terénní úpravy, modelace terénu zahrady
 • drenáže a odvodnění pozemku
 • založení výsadeb
 • založení travnatých ploch
 • instalace automatického závlahového systému RainBird
 • realizace jezírek, potůčků a vodních ploch
 • následná péče o Vaší zahradu
 • dodáváme vše od rostlinného materiálu
 • substráty
 • tkané geotextílie
 • mulčovací kůry a dekorační materiály
 • dekorační štěrky a kameny
 • travní koberce
 • hnojiva
 • chemie pro ošetření rostlin či likvidaci nežádoucích porostu
 • až po profesionální závlahový systém firmy RainBird

KONTAKTY

Ďáblova kolonie 929
735 53 Dolní Lutyně

e-mail: zahrady.wojcik@gmail.com

Roman Wojcik
+420 602 111 206

Tomáš Wojcik
+420 777 258 111

 

ZAHRADNICTVÍ

+420 603 163 345 

Skip to content