Závlahové systémy Rain Bird a Hunter
Zahrady Wojcik, Ostrava – Orlová – Bohumín – Karviná

Krásná a upravená zahrada je nezbytnou součástí každého moderního rodinného domu. Vybudování a udržování takové zahrady kolem Vašeho domu však vyžaduje mnoho úsilí a nemalé množství času a finančních prostředků. Jedním ze základních a nezbytných předpokladů k dosažení tohoto cíle je i správná a přiměřená zálivka, ve správný čas a na správné místo. Takové zalévání, pokud používáme klasickou konev a hadice vyžaduje mnoho času a nepříjemné monotónní práce. Proto je zde automatický zavlažovací systém.

Řešením je instalace automatického zavlažovacího systému. Moderní systém se skládá z pod zemí ukrytého potrubí a výsuvných postřikovačů, které jsou ukryty pod úrovní terénu. Po otevření přívodu vody elektromagnetickými ventily se postřikovače vysunou nad terén a po skončení zavlažování se opět zasunou do podzemních pouzder. Nic nebrání užívání zahrady ani sekání trávy. Naprogramovaná centrální ovládací jednotka se o celý režim postará za Vás a pro případ deště je v pohotovosti automatické čidlo srážek, které celý systém dočasně vypne. Zavlažovací systém poskytuje svému majitele celou řadu výhod. Připomeňme si pouze ty nejzákladnější. Automatizace odstraní nepříjemnou a zdlouhavou práci s konví a hadicí, ušetřený čas pak můžete věnovat Vašim koníčků nebo rodině. Moderní systémy pracují v nočních hodinách, kdy je hodnota výparu nejnižší a proto spotřebují až o 30% méně vody. V neposlední řadě se systém postará o Vaši zahradu i v době Vaší nepřítomnosti během dovolené. Díky čidlu srážek systém reaguje na změny počasí a nezavlažuje nadbytečně. Navíc, krásné okolí domu bez jakýchkoliv diskusí zvyšuje tržní hodnotu a prestiž nemovitosti.

V případě, že se rozhodnete pro automatickou závlahu, je nutno nechat vždy zpracovat projekt, bez projektu nelze zpracovat cenovou nabídku. Cena projektu se pohybuje od 2500Kč.

V případě, že si zákazník bude provádět výsadby sám…..

 
Velmi důležité u závlahových systémů výsadeb je, že při použití kapkovacího zavlažovacího potrubí v kombinaci s geotextílií a následným zamulčováním dekorační kůrou nebo zasypáním dekoračním štěrkem je nutá okamžitá výsadba rostlin. V případě, že nedojde k vysazení rostlin po provedení těchto prací, může dojít k tzv. “zahnívání půdy” díky podmočení a vytěsnění vzduch z této půdy a tato půda se pak stává neplodnou pro rostliny.

KONTAKTY

Ďáblova kolonie 929
735 53 Dolní Lutyně

e-mail: zahrady.wojcik@gmail.com

Roman Wojcik
+420 602 111 206

Tomáš Wojcik
+420 777 258 111

 

ZAHRADNICTVÍ

+420 603 163 345 

Skip to content